
Reis: Gelijkwaardigheid in India
Reis mee als reporter naar India, zet je schrijf-, fotografie- of videotalent in en werk samen met Mensen met een Missie voor de vrouwen in India.
India is een land van contrasten. Het heeft prachtige natuur en een sprookjesachtige, bijna mystieke uitstraling. De mensen in India zijn open en gastvrij. Maar in dit land is er ook sprake van extreme ongelijkheid.
Onderdrukte groepen
Er zijn bevolkingsgroepen die aan de zijlijn van de samenleving staan, zoals de inheemse bevolkingsgroepen (Adivasi), en mensen die helemaal onderaan de maatschappelijke ladder staan, de kastelozen (Dalits). Beide groepen worden onderdrukt en gediscrimineerd.
Indiase mensen met een missie
Gelukkig zijn er ‘mensen met een missie’ die hiertegen optreden en werken aan de empowerment van deze groepen. De 100 reportersreis brengt je van Kozhikode aan de westkust van India helemaal naar Chennai aan de Oostkust, om te eindigen in Odisha. Onderweg ontmoet je onze lokale mensen met een missie. Je gaat als reporter aan de slag om verhalen op te halen over mensen die werken aan meer gelijkheid in India.
Wil je meer weten over de reportersreis naar India?